KD Franca Bernika Domžale /// OKTOBER 2018

sreda, 3. oktober
KD Franca Bernika
18.00 / brezplačne vstopnice / v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Domžale
UČITELJ ŽABA
film, družinska komična pustolovščina / Meester Kikker / režija: Anna van der Heide / scenarij: Mieke de Jong po knjižni predlogi Paula van Loona / 2016, Nizozemska / distribucija: Fivia / 82’ / podnapisi, 8+

četrtek, 4. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma gledališki RDEČI in IZVEN
Marc Camoletti – Michael Niavarani: (TOTALNO) KATASTROFALNA VEČERJA
predelava bulvarne komedije / Gledališče Koper / režija: Samo M. Strelec / igrajo: Aleš Valič, Jolanda Sršen, Mojca Partljič, Robert Zajc, Igor Štamulak, Vanja Korenč, Anja Drnovšek, Gorazd Žilavec

petek, 5. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma gledališki ZELENI in IZVEN
Marc Camoletti – Michael Niavarani: (TOTALNO) KATASTROFALNA VEČERJA
predelava bulvarne komedije / Gledališče Koper / režija: Samo M. Strelec / igrajo: Aleš Valič, Jolanda Sršen, Mojca Partljič, Robert Zajc, Igor Štamulak, Vanja Korenč, Anja Drnovšek, Gorazd Žilavec

sobota, 6. oktober
KD Franca Bernika
18.00 / brezplačne vstopnice / v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Domžale
LOS BANDO
film, mladinska komedija / Los Bando / režija: Christian Lo / scenarij: Arild Tryggestad / igrajo: Vera Vitali, Jonas Hoff Oftebro, Stig Henrik Hoff, Ingar Helge Gimle, Nils Ole Oftebro, Frank Kjosås, Ine F. Jansen, Hans-Erik Dyvik Husby, Zahid Ali, Torkil Torsvik / 2018, Norveška / distribucija: Demiurg / 94′ / podnapisi, 10+

ponedeljek, 8. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma gledališki ORANŽNI in IZVEN
Marc Camoletti – Michael Niavarani: (TOTALNO) KATASTROFALNA VEČERJA
predelava bulvarne komedije / Gledališče Koper / režija: Samo M. Strelec / igrajo: Aleš Valič, Jolanda Sršen, Mojca Partljič, Robert Zajc, Igor Štamulak, Vanja Korenč, Anja Drnovšek, Gorazd Žilavec

torek, 9. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma gledališki RUMENI in IZVEN
Marc Camoletti – Michael Niavarani: (TOTALNO) KATASTROFALNA VEČERJA
predelava bulvarne komedije / Gledališče Koper / režija: Samo M. Strelec / igrajo: Aleš Valič, Jolanda Sršen, Mojca Partljič, Robert Zajc, Igor Štamulak, Vanja Korenč, Anja Drnovšek, Gorazd Žilavec

sreda, 10. oktober
Slamnikarski muzej
18.00 / Srečanja pod slamniki / vstop prost
EVA ZARJA HROVAT IN ARIANA ANDOLJŠEK: STANOVANJSKA KULTURA KOFUTNIKOVE DOMAČIJE V PRVI POLOVICI 20. STOLETJA
predstavili bomo dve raziskovalni nalogi, povezani s Kofutnikovo domačijo, ki so ju v lanskem letu pripravili učenci Osnovne šole Rodica pod mentorskim vodstvom ga. Vilme Vrtačnik Merčun / pogovor vodi Cveta Zalokar

četrtek, 11. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

petek, 12. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

sobota, 13. oktober
KD Franca Bernika
10.00 / Sobotna otroška matineja / za IZVEN
Lipa Prap: DINOZAVRI?
lutkovno-igrana predstava / Gledališče Labirint / režija: Saša Jovanović / igrata: Alja Kapun, Tina Oman / 40’ / 3+

Galerija na potepu
10.00 / pred Narodno galerijo v Ljubljani
IVANA KOBILCA in MARC RIBOUD
zberemo se pred Narodno galerijo ob 10.00 / vstopnini: Narodna galerija 5 eur in Galerija Jakopič 3 eur / vodstvo po razstavah: strokovni vodja Galerije Domžale Jurij Smole / zaželjene prijave na tel. 722 50 50

torek, 16. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma glasbeno-scenski PRVI in IZVEN
KIRSTY ALMEIDA
koncert / nastopajo: Kirsty Almeida (vokal in kitara), Richard Wetherall (klaviature), Tom Davies (kitara), Jonas Backman (bobni), Matt Owens (kontrabas)

sreda, 17. oktober
KD Franca Bernika
20.00 / abonma glasbeno-scenski DRUGI in IZVEN
KIRSTY ALMEIDA
koncert / nastopajo: Kirsty Almeida (vokal in kitara), Richard Wetherall (klaviature), Tom Davies (kitara), Jonas Backman (bobni), Matt Owens (kontrabas)

četrtek, 18. oktober
19.00 / vstop prost
Dr. Jožef Muhovič “HUMANUM”
odprtje razstave / razstava je odprta do 30. oktobra / pogovor z avtorjem razstave vodi Jurij Smole

petek, 19. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

sobota, 20. oktober
KD Franca Bernika
10.00 / abonma otroški SOBOTNA MATINEJA in IZVEN
SLON KOLESARI PO SVETU
kratki animirani filmi / Slon in kolo, Deževko, Snežinka, Mravlja, Ptičica in gosenica, Žepni možiček, Koyaa – Razigrani avtomobilček / različni režiserji / distribucija: Društvo 2 koluta / 39’ / brez besed, 3+

ponedeljek, 22. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

torek, 23. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

sreda, 24. oktober
KD Franca Bernika
9.30 / abonma otroški
KIWI IN STRIT
kratki animirani filmi / Kiwi & Strit / program: Kraja koles, Nogomet, Portret, Spomladansko čiščenje, Glasna krava, Torta, Novi prijatelji, Dan za umivanje / režija: Esben Toft Jacobsen / scenarij: Esben Toft Jacobsen, Jannik Tai Mosholt / 2015, Danska / distribucija: Copenhagen Bombay Studio / 38′ / brez besed, 3+

sobota, 27. oktober
KD Franca Bernika
10.00 / Sobotna otroška matineja / za IZVEN
Jacob in Wilhelm Grimm: RDEČA KAPICA
lutkovna predstava / Lutkovno gledališče Kranj / režija: Cveto Sever / igra: Boštjan Sever / 40’ / 3+

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.