30. mednarodni festival Noči v stari Ljubljani – 23.8. – 25.8.2018

30. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Letos obeležujemo že 30. edicijo Festivala, ki ga nameravamo dvigniti na najvišjo evropsko raven (in jo zadržati tudi v prihodnjih letih). V ta namen smo pripravili odmeven glasbeni program, ki ga sestavljajo vodilna imena v svetu »world music« glasbe, v celoti pa bo posvečen glasbi etničnih manjšin v nacionalnih kontekstih oz. Glasovom manjšin.

Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!

24.8.2018


NOVI TRG – BREG*

20.15  INDIJANSKI ORKESTER TRADICIJSKIH GLASBIL in SIMFONIČNI ORKESTER RTV SLOVENIJA (Argentina, Slovenija)

Dirigent: Martín Fraile

Več o orkestru tradicijskih glasbil.

*v primeru dežja bo dogodek potekal v Slovenski filharmoniji.

22.00   ŠUKAR

Igor Misdaris – glavni vokal, bugarija
Nenad Ljubotina – bisernica, violina, brač
Matevž Lavrinc – brač
Peter Lozar – tamburaško čelo
Štefan Švagelj – kontrabas
Žiga Šercer – tolkala


DVORNI TRG

21.00 DJEMBABE

Tina Sovič, džembe
Tamara Povh, dunun
Karolina Bucka Kustec, džembe, šejker
Petra Hudrap, dunun, vokal, balafon
Špela Huzjak, violina

22.30 EZZA (Francija, Niger)

Goumour Omar Adam, vokal, kitara
Menad Moussaoui, bas kitara
Stephane Gratteau, bobni


STARI TRG

20.30 KLARISA JOVANOVIĆ TRIO: Luna kot zlatnik – sefardske pesmi / sephardic songs

Klarisa Jovanović, vokal /vocals
Luka Ropret, kitara / guitar
Igor Bezget, kitara, arabska lutnja, sarod / guitar, oud, sarod

22.00   TAMARA OBROVAC TRANSHISTRIA QUARTET (Hrvaška, Slovenija)

Tamara Obrovac, vokal / vocals
Uroš Rakovec, kitara, mandola / guitar, mandola
Zvonimir Šestak, kontrabas / double bass
Krunoslav Levačić, bobni / drums

PETKOVŠKOVO NABREŽJE – JAZZ ODER

20.30 MILAN STANISAVLJEVIĆ KVINTET
Jaka Kopač, altovski saksofon / alt saxophone
Boštjan Simon, tenor saksofon / tenor saxophone
Milan Stanisavljević, klavir / piano
Nikola Matošič, kontrabas / double bass
Luka Matić, bobni / drums

22.00 JADRANKA JURAS JAZZ SEKSTET

Jadranka Juras, vokal / vocals
Jaka Kopač, altovski saksofon / alt saxophone
Boštjan Simon, tenorski saksofon / tenor saxophone
Milan Stanisavljević, klavir / piano
Nikola Matošič, kontrabas / double bass
Luka Matić, bobni / drums


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE

20.00-24.00   SWING POD ARKADAMI – STUDIO DANSA

________________________________________________________________________

25.8.2018

 

NOVI TRG – BREG*

21.30 BOŠTJAN GOMBAČ IN BIG BAND RTV SLOVENIJA: IUCUNDUS
in Natečaj za najboljšo kratko zgodbo: razglasitev in podelitev nagrad


DVORNI TRG

20.30 SAKINA & FRIENDS (Avstrija, Turčija, Iran)
Sakina Teyna, vokal / vocals
Oscar Antolĺ, klarinet / clarinet
Ete Turumtay, violina / violin
Mahan Mirarab, kitara / guitar
Jörg Mikula, tolkala / percussion

22.30 MALAMOR
Sanaa Taha, vokal / vocals
Luka Ropret, kitara / guitar
Jaka Hawlina, trobenta / trumpet
Blaž Celarec, tolkala / percussion
Peter Baroš, klaviature / keyboards



STARI TRG

20.00 GORAN BOJČEVSKI KVARTET (Slovenija, Makedonija)

Goran Bojčevski, klarinet / clarinet
Tomaž Marčič, harmonika / accordion
Jošt Lampret, kontrabas / double bass
Žiga Kožar, bobni / drums

22.00  BALKAN DUO FEAT. IVANA POCRNIČ* (Hrvaška, Slovenija)

*v primeru dežja v atriju ZRC SAZU

Vasko Atanasovski, saksofon, flavta / saxophone, flute
Zoran Majstorović, kitara, oud, kamal / guitar, oud, kamal
Ivana Pocrnič, vokal / vocals


PETKOVŠKOVO NABREŽJE – JAZZ ODER

20.30 JAKA KOPAČ KVARTET (Slovenija, Hrvaška)
Jaka Kopač, altovski saksofon / alt saxophone
Vedran Ružič, kontrabas / double bass
Zvjezdan Ružič, klavir / piano
Vladimir Kostadinovič, bobni / drums


MESTNI MUZEJ

16.00 NADEŽDA TOKAREVA, violinski recital

17.05 STUDIO OB 17h

18.15 LITERARNI VEČER

19.30 INDIJANSKI ORKESTER TRADICIJSKIH GLASBIL (Argentina)
Koncert in pogovor


GORNJI TRG – RESTAVRACIJA SV. FLORJAN

20.30 DJ CICA MICA


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE

20.00-24.00  PLESNO DRUŠTVO DANCE FLOOR – SALSA, KIZOMBA, BACHATA

________________________________________________________________________

25.8.2018

NOVI TRG – BREG*

*v primeru dežja v atriju ZRC SAZU

20.00 ETNOROM (Madžarska)

Künstler Ágnes, vokal / vocals
Molnár Tamás, saksofon / saxophone
Seres Vilmos, saksofon / saxophone
Balog József, kitara, vokal / guitar, vocals
Béla Rózsa, kitara / guitar
Kovács Krisztián, cajon

22.00 BARO DROM ORKESTAR (Italija)

Modestino Musico, harmonika / accordion
Vieri Bugli, električna violina / electric violin
Michele Staino, električni kontrabas / electric double bass
Gabriele Pozzolini, bobni in tolkala / drums and percussion


DVORNI TRG

20.30 KATJA ŠULC ‘KAMLISAJLAN’

Katja Šulc, vokal / vocals
Andraž Mazi, kitara / guitar
Robert Jukić, kontrabas / double bass
Damir Mazrek, tolkala / percussion

22.00 DAGADANA (Poljska, Ukrajina)

Daga Gregorowicz, vokal, elektronika / vocals, electronics
Dana Vynnytska, vokal, klaviature / vocals, keyboards
Mikołaj Pospieszalski, kontrabas, bas kitara, violina, vokal / double bass, electric bass, violin, vocals
Péter Somos, tolkala / percussion


STARI TRG

20.00 DOLINA ODMEVA – ‘Enostavne viže’ in ‘Nagajiva triola s piko’

Andrej Trobentar, vokal
David Jarh, trobenta
Najke Makuc, violina
Lado Jakša, klaviature, saksofon, flavta
Vlado Špindler, harmonika
Boris Romih, kitara, kalimba
Julija Temlin, keltska harfa
Andrej Stermecki, džembe
Benjamin Čuček, tolkala, vokal
Matjaž Weingerl, keltska harfa, bandura, cimbale, polenofon in kamenofon, flavta, vokal

21.00 KOSMIC QUARTET

Lado Jakša, klaviature, pihala / keys, wind instruments
Drago Ocepek, kitara, violina / guitar, violin
Vanja Dizdarević, bas kitara / bass guitar
Jože Cesar, bobni / drums
Gost: Benjamin Čuček, vokal, trobenta, konge / vocals, trumpet, congas


PETKOVŠKOVO NABREŽJE – JAZZ ODER

20.30 EASTERN BORDER QUARTET (Italija)

Lovro Mirth, vokal / vocals
Piercarlo Favro, kitara / guitar
Simone Lanzi, kontrabas / double bass
Mathias Butul, bobni / drums


PRITLIČJE

20.00 DJ SHANTI PRIYA

21.30 DJ BORSAN (Slovenija, Sirija)

 23.00 DJ ALI (Slovenija, Iran)


ATRIJ MESTNEGA MUZEJA

20.30 ALEJA SNIVA

Koncert samospevov izbranih udeležencev mojstrskih tečajev petja glasbene matice pod vodstvom Pie Brodnik, Barbare Jernejčič Fürst in Edite Garčević Koželj.

PUSTITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.